Dubai Vize Türleri

Dubai Vize Türleri

Dubai Vize Türleri, başvuru sahiplerinin yapacağı seyahatin nedeni ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusu süreçlerinin başlatılmasından önce hangi vize türünün alınacağına karar verilmesi gerekmektedir.

Konsolosluk tarafından talep edilen evraklarda seçilecek vize türüne göre farklılık göstermektedir. Bundan dolayı vize işlemlerini başlatmadan önce vize türünün belirlenmiş olması oldukça önemlidir.

Başvurusu yapılabilecek vize türleri şöyledir;

 • Turistik Dubai vizesi
 • Ticari Dubai vizesi
 • Transit Dubai vizesi
 • 14 günlük tek girişli Dubai vizesi
 • 30 günlük tek girişli Dubai vizesi
 • 30 günlük çok girişli Dubai vizesi
 • 90 günlük tek girişli Dubai vizesi
 • 90 günlük çok girişli Dubai vizesi
 • 48 saatlik transit Dubai vizesi
 • 96 saatlik Dubai vizesi

Bu vize türlerinin her birisi farklı amaçlarla alınmaktadır. Kişinin Dubai seyahatinin hangi amaçla yapılacağı belirlendikten sonra vize başvuru işlemleri kolay bir şekilde başlatılabilmektedir. Yetkili vize merkezleri aracılığıyla Dubai vize türleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşılabilir.

14 Günlük Tek Girişli Dubai (BAE) Vizesi

Free zone olarak bilinen 14 günlük tek girişli Dubai vizesi, BAE’deki serbest ticari bölgeler ve serbest limanlara girebilmek için alınması gereken bir vize türüdür. Bu vizenin alınmasıyla birlikte bu bölgelerde yapılacak olan faaliyetler yürütülebilmektedir. 14 günlük tek girişli Dubai vizesinin onaylanmasından sonra 14 gün içerisinde BAE sınırlarına girilmekte ve en fazla 14 gün boyunca ülkede kalınmaktadır.

Bu vize türü uzatılamamakta ve vize süreçleri online ortamda yapıldığı için pasaporta basılan bir vizede değildir. Vizenin çıktısını alarak BAE sınırlarına giriş yapılabilmesi mümkündür. 14 günlük tek girişli vizenin sonuçlanma süresi 1-3 günü arasında değişiklik göstermektedir. Bu vize için gerekli evraklar şunlardır;

 • Renkli bir şekilde taratılmış ve en az 6 ay geçerliliği olan pasaport aslı ve fotokopisi
 • Renkli taranmış nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Yabancılar için T.C oturum belgesi
 • Vize ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu
 • Vize süresinin sona ermesiyle ülkeden çıkılacağına dair taahhütname belgesi

30 Günlük Tek Girişli Dubai (BAE) Vizesi

Kısa süreli olarak yapılacak seyahatlerde alınan vize türüdür. Bu vize başvuru süreçleri e-vize üzerinden gerçekleşmekte ve bu vize talebinin değerlendirmeye alınabilmesi için başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Vize başvurusunun ret edilmemesi için belgelerin eksiksiz olarak düzenlenmesine dikkat edilmelidir.

Tek giriş hakkına sahip olan bu vize türü ile BAE sınırları içerisinde 30 gün kalma hakkı kazanılmaktadır. Vizenin onaylanmasıyla birlikte vizenin geçerlilik süresi 58 gündür. Kişinin ikamet hakkı, ülkeye girildikten sonra hesaplanmaktadır. Sahip olunan bu Dubai vize türü ile 7 emirliğe ziyaret gerçekleştirmek mümkündür.

30 günlük tek girişli vize için gerekli olan evraklar şöyledir;

 • Renkli taratılan nüfuz cüzdanı fotokopisi
 • Renkli taratılan pasaport fotokopisi
 • Vize ücretini kanıtlayan banka dekontu
 • C oturum izni belgesi
 • Vize bilgilendirme ve taahhüt belgesi

Evrakların tamamlanması ve kayıt ettirilmesiyle beraber bu vize türü ile ilgili süreçler başlamaktadır. Vize talebinin sonuçları elektronik ortamdan gönderilmektedir.

30 Günlük Çok Girişli Dubai (BAE) Vizesi

BAE seyahatinin 30 günlük çok girişli olması halinde ülke sınırları içerisinde 30 gün boyunca kalabilmek mümkündür. Vizenin onaylanmasından sonraki 58 gün içerisinde kişi BAE sınırların girmek zorundadır. Aksi durumlarda vize iptal edilebilmektedir. 30 gün konaklama imkânı sunan bu vize türünün süresi uzatılamamaktadır.

2 ay süresince 30 gün ikamet hakkı tanıyan çok girişli vize, multi vize olarak da kullanılmaktadır. Dubai konsolosluğu göçmenlik bürosu aracılığıyla 72 saat içerisinde sonuçlan vize ile 7 emirliğe giriş gerçekleştirilebilmektedir. Başvurunun doğru ve hatasız bir şekilde yapılması bu vizenin daha çabuk bir şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadır.

30 günlük çok girişli vize evrakları şunlardır;

 • Renkli taratılmış nüfus cüzdan fotokopisi
 • Pasaport fotokopisi (içeriğindeki fotoğraf ve kişisel bilgilerin taranması gerekmektedir)
 • Vize işlemi için ödenen ücret dekontu
 • C oturum izni
 • Taahhütname belgesi

Dubai vizesi başvurularının kabul edilmesi ve değerlendirilmesi Dubai konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Gerekli bilgiler için yetkili kurumlara ait sitelerden bilgi alınabilmektedir.

90 Günlük Tek Girişli Dubai (BAE) Vizesi

Uzun dönem Dubai vize türleri arasında 90 günlük tek girişli vizede yer almaktadır. Bu vizenin onaylanmasıyla Dubai’ye bir kez giriş yapma hakkı vardır ve 90 gün konaklama hakkı bulunmaktadır.

Bu vize türüne başvurular elektronik ortamda olmaktadır. Yetkili kurumlar tarafından talep edilen belgeler renkli olacak şekilde taratılarak ve başvuru formu doldurularak sistem üzerinden kayıt gerçekleşmektedir.

Vize başvuru süreci kayıt işleminin hemen sonrasında başlamaktadır. Kayıt aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; belgelerin eksiksiz olmasıdır. Dubai’ye 90 günlük tek girişli vize ile seyahat edecek olan kişilere havalimanında göz taraması yapılmaktadır. Vize işlemleri online yapıldığı için pasaporta herhangi bir işlem gerçekleşememektedir. Dolayısıyla ülkeye girişlerde göz taraması gibi önlemler alınmaktadır.

Vizenin izin verdiği konaklama süresinin aşılmaması ve süre sona erince ülke sınırlarından çıkılması gereklidir. Vize süresini aşan kişiler için cezai yaptırımlar bulunmaktadır. Ayrıca vize süresini ihlal eden kişilerin bir sonraki vize başvuruları konsolosluk aracılığıyla ret edilmektedir. Tüm bu durumlar göz önüne alınmalı ve buna göre hareket edilmelidir.

90 Günlük Çok Girişli Dubai (BAE) Vizesi

Bordo pasaporta sahip olan kişilerin 90 günlük çok girişli Dubai vizesini alması gerekmektedir. Diğer pasaport türüne sahip olanlar vize şartından muaf tutulmaktadır. 90 gün çok girişli Dubai vizesi ile BAE sınırlarına çok kez giriş ve çıkış yapmak mümkündür. Bu vize, toplam olarak 90 gün konaklama süresine sahiptir. Bu vizenin başvuruları ortalama olarak 2-3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Vize başvurusu olumlu bir şekilde sonuçlandığı andan itibaren 58 günlük geçerlilik sunmaktadır. Ülkeye ilk giriş anından sonra 90 gün boyunca ülkede kalınabilir. Bu süre dolduğu vakit ülkenin terk edilmesi gerekmektedir.

90 günlük çok girişli Dubai vizesi için gerekli evraklar şunlardır;

 • En az 6 ay geçerliliği olan pasaportun fotokopisi
 • Renkli bir şekilde taranmış nüfuz cüzdan fotokopisi
 • Vize ücretinin ödendiğini kanıtlayan banka dekontu
 • C sınırları içerisinde en az 6 ay geçerliliği olan oturma izni
 • Taahhüt belgesi

48 Saatlik Transit Dubai (BAE) Vizesi

BAE giriş yaptıktan sonra 48 saatlik zaman diliminde ülkede kamayı sağlayan Dubai vize türleri içerisindedir. Dubai havalimanı terminal 1-2-3’den gerçekleştirilecek aktarmalı seferler için 48 saatlik transit vizeye başvurulmaktadır.

Bu transit vize için 3 ayaklı uçak biletinin talep edilen belgeler arasında olması gerekmektedir. Bu vize ile BAE’de kalma süresi 48 saattir ve süre dolmadan önce ülkeden çıkılması oldukça önemlidir.

Sınırlı bir süre için geçerli olan 48 saatlik transit vize, e-vize sistemi üzerinden alınabilmektedir. Bu vizenin alınabilmesi için 3. Varış ülkesine ait bir uçak biletinin kişinin yanında olması gerekmektedir. Bu vizenin en önemli özelliği; Dubai aktarmalı uçak biletine sahip kişiler için düzenlendiğidir. Bu vizenin başvurusunun değerlendirilebilmesi için tüm şartlara uyulmalıdır.

Dubai havaalanında 24 saatten daha az kalınacaksa transit vize almaya ihtiyaç duyulmamaktadır. Havaalanından çıkış yapılacaksa ve bir sonraki uçuşa 24 saatten fazla zaman varsa bu vizenin alınması zorunludur.

96 Saatlik Dubai (BAE) Vizesi: 96 Saatlik Dubai (BAE) Vizesi

BAE sınırlarına giriş yaptıktan sonraki 96 saat ülkede konaklama hakkı kazandıran Dubai vize türleri arasındadır. 96 saat süreye sahip bu vize türü ile ülkeye tek giriş yapılabilmekte ve onay tarihinden itibaren 30 gün boyunca geçerli olmaktadır. Özellikle kişinin seyahat süresi 4 günden azsa ve bir sonraki uçuş süresi uzunsa bu yolcu için 96 saatlik vize tahsis edilmektedir.

Bu vize türünün onaylanmasının ardından 30 gün içerisinde kullanılma gerekmektedir. Dubai sınırlarına girişten sonra 96 saatlik süre dolmadan ülkeden çıkış yapılması şartı aranmaktadır. Bu vize türü uzatılamamaktadır.

Bu vize için yapılan başvurular tam olarak 2-3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Vizenin değerlendirme sonuçları kişinin e-mail adresine gönderilmekte ve vize onayından sonra ilgili ülkeye giriş yapılması gerekmektedir.

Dubai (BAE) Cruise Vizesi

Dubai sınırları içerisinde bulunan Cruise gemisi içinde vize almak gerekmektedir. Yüzen otel olarak adlandırılan Cruise gemisine katılmak isteyenlerin vize alması aranan şartlardan birisidir.

Cruise vizesi, çoklu giriş hakkı tanımakta ve bu vizenin onaylanıp onaylanmadığı kısa bir süre içerisinde belli olmaktadır. Cruise vizesi olan kişiler, şehirlerarası ve hatta ülkeler arası seyahat yapabilmektedir.

Bu vize türü de diğer vizeler gibi online olarak yapılabilmektedir. Başvuru aşamasına talep edilen belgelerin e-vize sistemine yüklenmesi ile vize süreçleri tamamlanmaktadır.

Başvurunun onaylanması 3 iş günü içerisinde gerçekleşmekte ve vizenin onaylanması itibariyle 30 gün boyunca geçerlidir. Cruise vizesinin ücretleri de Dubai konsolosluğu tarafından belirlenmekte ve bu ücretler belirli aralıklarla güncellenmektedir.

Bu vizenin belirli bir sebepten dolayı reddedilmesi gibi durumlarda ödenen vize ücreti kişiye geri iade edilmemektedir. Herhangi bir sorun yaşamamak için talep edilen belgelerin eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanmasına dikkat edilmelidir.

Dubai (BAE) Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize türüne göre talep edilen belgelerde değişiklikler olabilmektedir. Dubai vizesi için gerekli olan evraklar şunlardır;

 • Pasaport: eski olmamalı ve en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.
 • Vize başvuru formu: formun eksiksiz doldurulması gerekmekte ve kişisel bilgiler pasaportla uyumlu olmalıdır.
 • Fotoğraf: talep edilen fotoğraf ölçülerine uygun olmalıdır.
 • Ulaşım belgeleri: gerçekleştirilecek seyahatte ulaşımın sağlanacağı uçak ile ilgili bilgilerdir.
 • Sağlık sigortası: acil bir durum için veya ülkeye geri dönmenin yaşanacağı durumlar için gereklidir.
 • Konaklama belgeleri: konaklamanın yapılacağı otel ve tesisler ve diğer bilgileri içermektedir.
 • Mali durumu kanıtlayan evrak: Dubai seyahati için kişinin yeterli kaynağa sahip olup olmaması ve maaş belgelerini içeren belgelerdir.
 • Vize dilekçesi: gerçekleştirilecek seyahatin amacını belirten belgedir.
 • Önceki seyahatleri belirten evraklar: kişinin son 1 sene içerisinde Dubai’ye seyahat edip etmediğini gösteren belgedir.

VIP Vize Hizmeti

Vip vize hizmeti, genel olarak iş adamları tarafından tercih edilmektedir. Bu Vip hizmetinden yararlanmak isteyenler vize ücretinin yanı sıra ek ücretler ödemelidir. Bu vizenin başvurusu 24 saat içerisinde kesinleşmektedir. Kısa sürede sonuçlanan VİP vize hizmetinden yararlanacak vize türleri şunlardır;

 • 30 gün tek girişli vize
 • 30 gün çok girişli vize
 • 90 gün tek girişli vize
 • 90 gün çok girişli vize
 • 90 günlük multi vize
 • 48 saatlik transit vize
 • 96 saatlik vize
 • Çok girişli Cruise vizesi
 • 14 günlük Dubai vizesi

Vip vize hizmeti ve diğer Dubai vize türleri ile ilgili bilgiler için Dubai konsolosluğunun yetkili kıldığı merkezlerle iletişime geçilebilir.

Instagram : dubaivize