Dubai Turistik Vizesi

Dubai Turistik Vizesi Nedir?

Dubai Turistik Vizesi, dubai’ye turistik, müşteri ziyareti, etkinlik ve fuar gibi amaçlar dolayısıyla yapılacak seyahatler olarak bilinmektedir. Turistik vize ile BAE sınırları içerisinde vize süresi doluncaya kadar konaklama ve gezme hakkı tanımakta ancak vize süresi dışında konaklama, iş kurma veya çalışma hakları tanımamaktadır.

Bu yüzden Dubai turistik vize süresi ihlal edilmemeli ve bu süreçte ülke sınırlarına çıkılmalıdır. Turistik vize başvurusu için gereksinim duyulan belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmalı ve vize süresi başlatılmalıdır.

Dubai Turistik Vize İşlemleri

Turistik vize işlemleri şahsen yapılmamakta ve bu işlemi yapabilmek için yetkili kurumlar aracılığıyla BAE konsoloslukları veya BAE göçmenlik ofisleriyle iletişime geçilmelidir. Bordo pasaporta sahip olan kişiler turistik vize almak zorundadır. Siyah, yeşil ve gri pasaport sahibi olanlar kısa süreli Dubai ziyaretlerinde vizeden muaftırlar.

Turistik vize, e-vize sistemi üzerinden alınmakta ve başvuru formunun doldurulmasıyla süreç başlamaktadır. Vize süreci, göçmenlik ofisleri ile birlikte çalışan yetkili kurumlar aracılığıyla ilerlemektedir. Yetkili kurumlar aracılığıyla yapılan vize işlemleri online olarak hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Dubai Turistik Vize Türleri

Dubai turistik vize içeriği şöyledir;

 • 30 Günlük Tek Girişli Turistik Vizesi (kısa süreli)
 • 30 Günlük Çok Girişli Turistik Vizesi (kısa süreli)
 • 90 Günlük Tek Girişli Turistik Vizesi (uzun süreli)
 • 90 Günlük Çok Girişli Turistik Vizesi (uzun süreli)

30 Günlük Tek Girişli Dubai Turistik Vizesi

Bu vizenin başvurusu onaylandıktan sonra kişi 58 gün içerisinde Dubai’ye giriş yapmalıdır. 58 günlük süre zarfında ülkeye giriş yapıldıktan sonra Dubai’de 29 günlük seyahat izni bulunmaktadır. 29. Gün tamamlandıktan sonra kişinin ülkeden ayrılması istenmektedir. Tek giriş özelliğine sahip olan bu 30 günlük vize Dubai sınırlarından çıkış yapıldıktan sonra iptal olmaktadır.

30 Günlük Çok Girişli Dubai Turistik Vizesi

Bu vize türü de onaylandıktan sonra 58 günlük geçerliliği vardır. 58 gün içerisinde Dubai sınırlarına giriş yapıldıktan sonra 29.gün ülkeden çıkmanız istenmektedir. Ülkeye ilk giriş yapıldıktan sonra kişinin 29 gün süresi vardır ve bu süre içerisinde ülkeye giriş çıkış yapılabilmektedir.

90 Günlük Tek Girişli Dubai Turistik Vizesi

90 günlük tek girişli Dubai turistik vize onaylandıktan sonra 58 gün geçerlilik sunmaktadır. Tek girişe sahip olan bu vize ile ülkeye giriş yapıldıktan 89 gün sonra ülke sınırları terk edilmelidir. Bu 90 gün içerisinde ülkeden çıkış yapıldığı taktirde turistik vize iptal olmaktadır.

90 Günlük Çok Girişli Dubai Turistik Vizesi

Vize onaylandıktan sonra 58 gün içinde BAE sınırlarına giriş yapılmalıdır. Eğer giriş yapılmazsa vize iptal olmaktadır. Ayrıca 89.gün ülkeden çıkış yapılmalıdır. Çok giriş özelliğine sahip olan bir vize olduğu için 89 gün boyunca arzu edildiği taktirde ülkeye giriş çıkış yapılabilir.

Dubai Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023

Turistik vize için gerekli evraklar şunlardır;

 • Pasaport: en az 6 ay geçerliliği olmalı ve pasaportun tüm sayfalarının fotokopisi gereklidir.
 • Vize başvuru formu: doğru bir şekilde ve eksiklik olmadan doldurulmalıdır.
 • Fotoğraf: arka planı beyaz (43 mm genişlik -55 mm uzunluk)
 • Ulaşım ve konaklama belgeleri
 • Seyahat sağlık sigortası belgesi: acil tahliye, ölüm ve benzeri durumlar için teminatın sağlandığı evraktır.
 • İkamet belgesi
 • Mali durumu gösteren evraklar
 • Vize dilekçesi: yapılacak seyahatin amacına yönelik açıklama
 • Evlilik cüzdanı
 • Ev sahibinden talep edilen evraklar
 • Önceki ziyaretleri kanıtlayıcı belgeler

Dubai Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Turistik vize başvuruları elektronik sistem üzerinden yapılmaktadır. Seyahatin türüne ve amacına göre uygun olan başvuru formu doldurulmaktadır. Tüm evraklar taramadan geçirilmekte ve sisteme yüklenmektedir. Başvuru formunun ardından vize türüne göre ücret ödenmektedir. Ödemenin yapılmasından sonra vize başvurusu BAE tarafından değerlendirmeye alınmaktadır.

Olumsuz durumlar olmadığı sürece bu vize türünün başvuruları 2-3 gün içerisinde açıklanmaktadır. Bazı durumlarda açıklanma süresi bir haftayı bulabilmektedir. BAE’de Cuma ve cumartesi tatil günleridir ve bundan dolayı başvuru yapılacak günlere ayrı bir dikkat vermek gerekmektedir.

Kimler Dubai Turistik Vizesi Alabilir?

 • Bordo pasaporta sahip olanlar Dubai turistik vizesi almak zorundadır.
 • Diğer pasaport türüne sahip olan kişiler kısa süreli Dubai ziyaretleri için vize muafiyetinden yararlanmaktadır.
 • Yabancı uyruklu kişiler Türkiye’de en az 6 ay geçerliliği olan oturma izni evraklarını vize başvurusu sırasında ibraz etmelidir.

Dubai Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Turistik vizesi için ödenmesi gereken ücret içeriği bazı unsurlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca başvuru değerlendirme esnasında vize ücreti ödendiyse vize sonucu reddedildiği zaman bu para kişiye iade edilmemektedir.

Dubai Turistik Vize Fiyatları 2023

Dubai turistik vize fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Dubai Turistik Vize İşlemlerinde Parmak İzi Uygulaması Var Mıdır?

Bordo pasaporta sahip olan kişiler, vize başvurularını online ortamda gerçekleşmektedir. İşlemler online ortamda gerçekleştiği için ve şahsen yetkili olan kurumda bulunulmadığı için parmak izi uygulamasına gerek yoktur.

Ancak vize başvuruları sırasında parmak izi uygulaması olmasa da Dubai’ye giriş gerçekleştikten sonra havaalanında yetkililer tarafından tarama işlemi yapılmaktadır.

Başvuru Süreci Nasıl İşler?

Başvuru süreci online ortamda gerçekleşmektedir. Kişi, vize başvurusu için tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde toplamakta ve tarama işleminden sonra e-vize sistemine yüklemektedir. Sistemde süreç ilerlerken vize ücretleri de ödenmekte ve vizenin sonuçlanmasını bekleme aşamasına geçilmektedir. Vize sonuçlandığı zaman bu bilgi elektronik ortamda kişiye iletilmektedir.

Dubai Turistik Vizesi İçin İkamet Şartı Var Mıdır?

Dubai’ye seyahat amaçlayan bordo pasaporta sahip kişiler vize başvurularını online olarak yapmaktadır. Vize başvurusu için herhangi bir şehir veya ilçe şartı yoktur. Ancak Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların Turistik vize başvurusu yapabilmesi için Türkiye’de en az 6 ay oturum iznine sahip olması gerekmekte ve bu durumu vize başvuru esnasında bildirilmelidir.

Dubai Turistik Vizesi Kaç Günde Hazırlanır?

Genel olarak vize işlem süresi 3-5 gün sürse de bazı durumlardan dolayı bu sürede değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bu bazı durumlar yoğunluk olabilir veya daha farklı bir sebep olabilmektedir.

Aynı zamanda vize belgeleri eksik olabilir ve bu gibi durumlarda ek belgelere ihtiyaç duyulabilir. Vize başvuru belgelerinde eksiklik veya hatalar olması turistik vizenin sonucunun reddedilmesine sebebiyet verebilmektedir.

Turistik vize başvurusu çevrimiçi ortamda yapılmakta ve işlemin sonucu kişiye e-posta aracılığıyla gönderilmektedir. Harç ücreti yüksek olan vize başvurularının sonuçlanma hızı diğerlerine daha hızlı olmaktadır.

Dubai Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Başvuru sahibinin güvenlik yönünden bir sorun teşkil etmemesi halinde ve özel dönemler haricinde vize türü işleme alındıktan sonraki 72 saat içerisinde sonuçlanma görülebilir. Özel dönemler ve diğer durumlar vizenin sonuçlanmasını geciktirebilir. Ekspres başvurularının sonuçlanması daha hızlıdır ve ortalama 2 ile 10 saat arasında sonuç kişiye iletilmektedir.

Güvenlik incelemesine göre süreç uzayabilmektedir. Bundan dolayı vize başvurusu yetkililer aracılığıyla detaylı bir şekilde incelenmektedir. Bu inceleme de en kısa sürede tamamlanmakta ve kişinin e-posta adresine sonuç iletilmektedir. Genellikle Dubai vize başvurusunun sonucu 3-4 Dubai iş günü olarak öne çıkmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Turistik Vize Türü Hangisidir?

Genellikle en çok tercih edilen vize türü 30 günlük tek girişli vizedir. Bu tek girişli vize, seyahat amaçlı olarak alınan bir vize türüdür ve Dubai’ye gelen birçok kişi gezi ve etkinlik açısından bu ülkeyi ziyaret etmektedir.

30 günlük süresi olan bu vize türü, ülkeye giriş yapıldıktan sonra 58 gün geçerliliğe sahiptir. Aynı zamanda bu vize türü tek giriş hakkı sunmakta ve bundan dolayı süre dolduktan sonra ülkeden ayrılmak gerekmektedir.

Yabancı Vatandaşlar için Dubai Vize Nasıl Alınır?

Türkiye’de yaşayan yabancıların Dubai vize başvurusu yapabilmesi için Türkiye’de en az 6 ay geçerliliği olan oturum izni ve çalışma izni belgesinin olması gerekmektedir. Ayrıca bu belgelerin başvuru esnasında ibraz edilme şartı aranmaktadır.

Türkiye’de yaşayan yabancılar vize başvurularını BAE yetki verdiği acenteler aracılığıyla yapabilmesi mümkündür. Kişi oturma ve çalışma iznine sahipse başvuru belgelerini yetkili kurumlara ileterek Dubai vizesi alabilmektedir.

Vizenin başvuru onayı süreci BAE göçmenlik ofisi tarafından yürütülmektedir. Bu süreçte kişiden ek evrak istenebilir. Aynı zamanda yabancı vatandaşlardan vize başvurusunda seyahat süresi ve gidiş tarihinin de belirtilmesi istenebilir.

Dubai Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

BAE konsoloslukları, yeşil pasaporta sahip olan kişilerden 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde gerçekleştirilen seyahatlerde vize talep etmemektedir. Ancak seyahatler 90 günden daha uzun sürebilmektedir.

90 günden daha fazla süren ve turistik amacı olmayan seyahatler için başka vize türüne başvuru yapılması oldukça önemlidir. Dolayısıyla yeşil pasaportla 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz olarak Dubai içerisinde seyahat etmek mümkündür.

Dubai Vize Randevu Alınmalı mı? Dubai Turistik Vize Başvurusunu Şahsen Bulunmama Gerek Olmadan Yapabilir miyim?

Dubai için vize randevu sistemi bulunmamaktadır. Özellikle turistik, ziyaret amaçlı ve ticari durumlar için randevusuz işlemler gerçekleşmektedir. Dubai’ye seyahati farklı amaçlara sahip olan kişilerin danışman şirketleriyle iletişime geçmesi ve bilgi alması gerekmektedir. Vize başvurusu Dubai göçmenlik ofisine online olacak şekilde yapılmaktadır.

Randevu sistemi olmadığı için vize süreçleri daha hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Belgeler, elektronik sistemin gerekliliklerine uygun bir şekilde yüklenmelidir. Belirli bir değerlendirme süresinin ardından kişinin e-posta adresine vizenin onayı veya reddine dair bilgi mesajı iletilmektedir. Kısacası vize başvurusu için randevu alınmasına ve yetkili kurumlarda şahsen bulunmaya gerek yoktur.

Dubai Turist Vizesi Başvurumu Seyahatten Ne Kadar Önce Yapmalıyım?

Bordo pasaport sahibi olan kişiler, turistik vize alabilmek için talep edilen belgeleri eksiksiz ve hatasız bir şekilde sisteme yükleyerek ve ücreti ödeyerek vize alabilmektedir. Dubai turistik vizesi ortalama olarak 2-3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bundan dolayı başvurunun seyahatten en az bir hafta önce yapılması yeterlidir. Ancak başvuru süreçlerinin uzamaması için belgelerin tam olması ve herhangi bir olumsuzluk durumunun yaşanmaması oldukça önemlidir. Böylece hedeflendiği tarihte Dubai’ye seyahat edilebilmektedir.

AB Vatandaşı ile Evli Olan Kişiler Dubai Turistik Gezileri İçin Nasıl Vize Alır?

Dubai’ye seyahat amacıyla gitmeyi düşünen AB vatandaşlarıyla evli olan kişiler, Dubai’ye vize olmadan giriş yapabilmektedir. AB vatandaşı ile evli olan bordo pasaport sahibi T.C vatandaşları, AB vatandaşı ile evli olan yabancı pasaport sahibi kişiler ve Türkiye’de oturum iznine sahip olan yabancıların Dubai için turistik vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

AB vatandaşı ile evli olan kişiler vize başvurusu için yetkili acentelerden yardım alarak vize başvurusu yapabilmektedir. Yetkili acenteler kişinin talep ettiği belgeleri hazırlamaktadır. Aynı zamanda bu kişilere Dubai turistik vizesi için normal vize prosedürü üzerinden işlem gerçekleşmektedir.

Instagram : dubaivize